MODINTA

Garso sprendimai Jūsų automobiliui

Volkswagen Touareg SQ sistema

Šį kartą sulaukėm kliento su labai aiškiu tikslu – išgirsti sceną ir maksimaliai tikslų audio įrašo atkūrimą. Tokiam rezultatui pasiekti eilinio komponentų montavimo neužtenka, tai – sudėtingas ir kruopštus procesas, pradedant nuo automobilio paruošimo ir užbaigiant komponentų pasirinkimu. Automobilio salonas yra sudėtinga, jei galima taip pavadinti, patalpa, kur garsas atsispindi nuo salono dalių, o patys garsiakalbiai gali būti montuojami tik tam tikrose vietose. Situaciją apsunkina ir tai, kad klausytojas sėdi ne automobilio salono viduryje, o tai yra vienas iš svarbių dalykų, norint išgirsti sceną ir garsų lokalizaciją. Būtent dėl to, buvo nuspręsta pasinaudoti garso procesoriumi, kurio dėka garsiakalbiai, kurie yra arčiau klausančiojo, bus keliomis milisekundėmis prilaikyti, taip išlyginant garso atkūrimą, lyg vairuotojas sėdėtų automobilio vidury. Tokia sistema reikalauja labai kruopštaus nustatymo, bet galutiniam variante išgaunamas rezultatas – tiesiog nuostabus, galima pasijausti lyg koncertų salėj.

Audio sistemos sudėtis

Grotuvas –  Eonon Android

Garsiakalbiai – Rocford Fosgate T2652-S T2

Žemu dažnių garsiakalbis – Rocford Fosgate P1

Stiprintuvai – Mosconi D2 DSP ir Mosconi Gladen ONE 240.2

Garso izoliacija – Silent Coat

Paruošimas ir garso vibro izoliacija

Geras garsas visada prasideda nuo geros vibro garso izoliacijos, tai būtinas etapas išgaunant maksimalų garso skambesį. Salono rezonansai  nuo galingo garso atkūrimo, tik nukreips klausančiojo dėmesį į pašalinius garsus, o tai trukdo lokalizacijos suvokimui.

garso izoliacija

Priekinių durelių vibro izoliacija, procedūra pagerinanti gamyklinių garsiakalbių grojimą.

Klientas pasirinko izoliuoti ne tik priekines dureles, kur bus montuojami nauji garsiakalbiai, bet ir galines. Tokia procedūra pagerina gamyklinių garsiakalbių grojimą. Stipriausiai poveikis jaučiasi grojant žemesniems dažniams. Durys nėra stipri automobilio vieta ir garso izoliacijos atžvilgiu, todėl turim neblogą „kombo“ iš tikslesnių „žemų“ gale ir pagerėjusio bendro akustinio komforto automobilyje.

Komponentų montavimas

Kadangi „frontas“ yra 2-juostė sistema, komponentams montuoti buvo sukurti podiumai su pasukimu į salono vidų. Taip stengiamės maksimaliai neprarasti vidutinių dažnių diapazono.

audio aparatūros montavimas

Komponentams montuoti buvo sukurti podiumai su pasukimu į salono vidų.

Stiprintuvo pajungimas

Žinoma, jog ilgesni linijiniai ir garsiakalbių laidai garso kokybei nėra geri draugai. Stiprintuvas Mosconi D2 DSP buvo sumontuotas po galine sėdyne. Nors tai ir nedaug, bet arčiau grotuvo ir garsiakalbių. Užteko 3m. tarpblokinių laidų. Pats stiprintuvas nežiūrint į tai, jog yra pakankamai galingas dar ir labai kompaktiškas, kas leido montuoti ji tokioje nebūdingoje stiprintuvams vietoje.

Stiprintuvas Mosconi D2 DSP buvo sumontuotas po galine sėdyne, arčiau grotuvo ir garsiakalbių.

Žemadažnio montavimas

Atėjo laikas sumontuoti žemadažnį. Gladen ONE stiprintuvas jungiasi prie Mosconi D2 išėjimo, kas leidžia jį taip pat valdyti procesoriumi. Pabaigus montavimo darbus, automobilio vidus buvo surinktas, o tuo metu, nauja sistema truputį apšilo. Pats procesas: nustatyti procesorių yra įdomus, bet pakankamai sunkus.

Žemadažnio deže

Žemadažnio Rocford Fosgate P1. Uždara dėžė.

Galutinis rezultatas

Po testinių įrašų klausymo mes priėjome išvadą, kad garsius komponentų pavadinimus galimą ne tik pamatyti, bet ir išgirsti. Skambesys gavosi labai subalansuotas. Mums labai patiko Rocford Fosgate komponentų dinamika – ne veltui „punch“. Labai greiti ir tikslūs šių garsiakalbių žemi dažniai puikiai susigrojo su „broliu“ bagažinėje, kuris nei kiek nevėlavo atkūrimo metu.

Savininkas garsu liko patenkintas, kartu sėdėdami salone paklausėm ne vieną dainą ir tuomet buvo tikrai gerą, tiesiog atsipalaiduoti ir pasimėgauti gera muzika, kuri skamba taip, kaip ji turi skambėti.

Gero garso !

MODINTA

Kontaktai

Parašykite į šią formą Jums rūpimą klausimą ir mes susisieksime su jumis arba susisiekite su mumis jau dabar:

info@modinta.lt

+37067732927

Sodybų g. 6, Vilnius (5 vartai)

 

Ankstesnis Įrašas

© 2021 MODINTA

Temą sukūrė Anders Norén