MODINTA

Garso sprendimai Jūsų automobiliui

Garso izoliacija, kas tai ir kodėl verta pasidaryti

Daugeliui automobilis tapo antraisiais namais: kamščiai, kelionės, darbas kelyje, viskas tai kelia tam tikrus reikalavimus susijusius su akustiniu komfortu. Klausytis kokybiškos muzikos, neapsunkinant savęs gatvės triukšmais, bei automobilio keliamais garsais. Būtent šiems tikslams rekomenduojama atlikti automobilio garso izoliaciją.

Kodėl verta daryti garso izoliaciją

Automobilio triukšmo izoliavimas yra vienas iš pagrindinių akustinio komforto veiksnių, švaraus garso sistemos skambėjimo, saugumo, bei vairuotojo ir keleivių bendros nuotaikos. Puikiai žinome, kad triukšmas trukdo mąstyti, priimti svarbius sprendimus bei jaustis atsipalaidavusiam. Daktarų seniai nustatyta, kad garsas stipriai įtakoja žmogaus sveikatą, bendra jo būsena ir nuotaiką. Net ir šiuolaikiniai automobiliai neužtikrina geros izoliacijos nuo triukšmo lygio, dėl ekonomijos ir kovojimo su papildomu automobilio svoriu. Žinoma, prabangesnių automobilių modeliuose montuojama pakankama garso izoliacija, bet ir ją dažniausiai reikia patobulinti norint išgauti gerą akustinį komfortą.

Kaip sumažinti triukšmą automobilyje?

Pašaliniai garsai, kurie girdimi automobilyje, ypač važiuojant didesniu greičiu, yra dėl nepakankamos garso izoliacijos. Žemiau išvardinom labiausiai laidžias garsui automobilio vietas.

vibro•variklio skyriaus pertvara
•automobilio dugnas
•ratų arkos
•durys
•bagažinės dangtis (universalo tipo kėbului)

Būtent šios automobilio vietos yra laidžiausios pašaliniams garsams. Skirtingos sudėties medžiagos pasižymi skirtingomis charakteristikomis – slopina vibraciją, triukšmus bei salono dalių keliamus garsus. Todėl, kad būtų pasiektas didžiausias efektas, automobilyje naudojamos skirtingos
medžiagos.

Kokios yra garso izoliacijos medžiagos?

Garso izoliacijos tipai:

  • garsą sugeriančios,
  • triukšmus slopinančios
  • vibro izoliacija.

Teisingai naudojant šias medžiagas galima labai stipriai sumažinti bendrą akustinį triukšmą automobilio salone.

vibro izoliacijaVibro izoliacijos medžiagos yra klijuojamos pirmu sluoksniu, stipriai apkrautose, rezonuojamose vietose naudojama storesnė medžiaga arba klijuojama dviem sluoksniais. Paprastai medžiaga būna 2mm arba 4mm storio. Kadangi medžiaga yra skirta kovoti su rezonansais ir vibracijomis, ji yra gana sunki.

Triukšmus slopinančios medžiagos yra tam tikras uždaros struktūros porolonas, naudojama kaip antras sluoksnis ant vibro izoliacinės medžiagos, siekiant pašalinti iš lauko sklindantį triukšmą.

Garsą sugeriančios medžiagos klijuojamos ant visų vidaus apdailos vidinių paviršių. Taip pat gali būti naudojama kaip trečias sluoksnis ant triukšmo slopinančios medžiagos arba kaip antras klijuojant ant vibro izoliacijos medžiagos, atlieka difuzoriaus funkciją, padeda išvengti vidaus apdailos barškėjimo ir kitų pašalinių garsų atsirandančių dėl vibracijos ir trinties. Puikios termoizoliacinės savybės.

Garso izoliacijos nauda apibendrinant

Galima pastebėti, jog garso izoliacija turi gana daug privalumų. Šios medžiagos ne tik užtikrina papildomą akustinį komfortą kelionės metu, bet žiemą dėl gerų termoizoliacinių savybių, jos padeda išsaugoti šilumą. Važiuojant jaučiama mažesnė vibracija, vairuojant mieste netrukdo pašalinis triukšmas iš gatvės, nesigirdi salono girgždesių, kuriuos sukelia viena į kitą besiliečiančios detalės. Visą tai suteikia visiškai kitą automobilio ir kelionės suvokimą.

Kontaktai

Parašykite į šią formą Jums rūpimą klausimą ir mes susisieksime su jumis arba susisiekite su mumis jau dabar:

info@modinta.lt

+37067732927

Sodybų g. 6, Vilnius (5 vartai)

 

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2021 MODINTA

Temą sukūrė Anders Norén