Garso sistema – Volkswagen Golf V

Kaip pasakė Ralfas Valdo Emersonas “Apdovanojimas už gerą darbą – pats jo atlikimas.”. Su tokiu nusiteikimu pradėjome ir mūsų naują projektą. 

Projekto objektas VW Golf V, kliento noras – sukurti garsią, “skambančia” sistemą su gerais žemais ir tiksliu garso atkūrimu elektroninei muzikai.

Sistemos sudėtis:

Priešbosiai – Ground Zero GZMW 200 NEO

Aukštadažniai – Gladen Audio rs serijos.

Stiprintuvas – Focal FD4.350

Grotuvas – Android

Garso izoliacija

Golf V durelės yra ypatingos tuo, kad leidžia be didelio galvos skausmo sumontuoti 20 cm priešbosius, o kadangi sistema planuojama be žemadažnio, o žemų reikia ir kuo daugiau, tad pasirinkome: Ground zero garsiakalbius 100Watt RMS su neodiminiu magnetu. Kai į dureles montuojami garsiakalbiai sugebantys atkurti net 35 Hz ypač reiktų  atkreipti dėmesį į durelių paruošimą. Siekiant atsikratyti rezonansų ir barškėjimų durelėse, visas įmanomas durelių plotas buvo padengtas vibro izoliacija, taip pat vibro bei garso izoliacija buvo padengtos ir durelių apdailos.

Podiumų gamyba

Kai dureles yra paruoštos, pereiname prie garsiakalbio montavimo vietos. Gamykliniai plastikiniai pagrindai pritvirtinti kniedėmis neužtikrina galingų garsiakalbių teisinga garso atkūrimą. Demontuojame senus pagrindus ir pagal juos padarome “podiumus” iš dažytos faneros kurie tvirtinsis prie durelių cinkuotais varžtais. Už garsiakalbių durelių viduje klijuojama akustine medžiaga „kovoti“ su stovinčiomis bangomis. Dabar dureles paruoštos priešbosių montavimui.


Garsiakalbių montavimas

Aukštadažniai montuojami į gamyklines vietas, tai buvo kliento noras, išlaikyti pilnai gamyklinį vaizdą salone. Aišku garso kokybės atžvilgiu, tai nėra geriausios vietos, todėl aukštadažniai kiek įmanoma, buvo pasukti į salono vidų, kad neprarasti “oro” skambėjime ir aukštesnių dažnių, kurių lygis neišvengiamai sumažėja su garsiakalbio pasukimu.

Stiprintuvo montavimas

Stiprintuvas ekstremaliai kompaktiškas 4-kanalis Focal D klasės. Nepaisant matmenų, jungiant jį tiltu, jo galia siekia net 2x200W RMS kanalui, ko mūsų tikslams pilnai pakanka. Toks stiprintuvo modelis buvo pasirinktas ne atsitiktinai, nuspręsta ji montuoti po priekine keleivio sėdyne, kur VW Golf V automobilyje laisvos vietos yra nedaug. Be to trumpesni akustiniai, linijiniai bei maitinimo laidai visada yra gerai geresniam garso atkūrimui.

Rezultatas

Visi etapai atlikti, leidžiam sistemai šiek tiek prasigroti, patikrinam visas smulkmenas ir surinkinėjam salono apdailas. Nustatyti tikslai buvo pasiekti, žemų tikrai daug, jie gražūs ir artikuliuoti, durelės nesukelia jokių pašalinių garsų. Aukšti skamba kaip ir tikėjomės: laisvai, tiksliai ir detaliai, puikiai susigrojo su priešbosiais, elektroninė muzika skamba labai turtingai ir įtraukiančiai.

Kontaktai

Parašykite į šią formą Jums rūpimą klausimą ir mes susisieksime su jumis arba susisiekite su mumis jau dabar:

info@modinta.lt

+37067732927

Sodybų g. 6, Vilnius (5 vartai)

[contact-form][contact-field label=”Vardas” type=”name” required=”1″][contact-field label=”Email” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Jūsų žinutė” type=”textarea” required=”1″][/contact-form]