Mercedes Benz E class (W212) Free Air žemadažnio montavimas

Šį kartą pas mus užsuko E klasės Mercedes Benz automobilis su gamykline Harman Kardon sistema. Savininkas buvo nepatenkintas HK sistemos žemų dažnių garsiakalbiu, kurio grojimas labiau panašus į žemai grojantį priešbosį. Kadangi automobilio kėbulas – sedanas, o gamyklinis žemadažnis sumontuotas galinėje palangėje, nusprendėm montuoti JL Audio gamintojo garsiakalbį FREE AIR apiforminime. Jam parinkome ORION AUDIO CB600.2 galios stiprintuvą.

JL AUDIO
Sistemos komponentai – JL Audio 10Wv3, ORION AUDIO 2kanalų stiprintuvas ir Soundstream laidų komplektas.

Paruošimo darbai

Pradėjome nuo palangės išrinkimo ir gamyklinio žemadažnio išėmimo. Prieš mus atsivėrė plikas metalas, kuris be abejo neatlaikys galimų  vibracijų kūrį kels galingesnis žemadažnis, tad palangę yra būtina smarkiai padengti vibro izoliacija. FREE AIR žemadažnio apiforminimas labai reikalauja paruošimo montavimo vietai.

Mercedes W212 žemadažnis
Mercedes W212 palangė – išplauta ir paruošta vibro izoliacijai.

Todėl po to, kai buvo išpjauta skylė naujam garsiakalbiui, palangė buvo padengta 3 sluoksniais vibro izoliacijos iš viršaus ir 2 sluoksniais iš bagažinės pusės. Bendras panaudotos izoliacijos svoris siekia 7kg.  Ant viršaus užklijavome akustinį poroloną ir perėjom prie žemadažnio montavimo vietos darbų.

MODINTA
Žemadažnio vietos matavimas. Vėliau 23mm faneros pagrindas bus sujungtas su palange varžtais.

Montavimas

Žemadažnį garsiakalbį montuosime ant faneros pagrindo. Pasirinkome storą 26mm fanera, nes tvirtinimo vieta turi būt stambi, tvirta ir sunki. Sekantis žingsnis – skylių varžtams gręžimas ir pagrindo su palange sujungimas.

FREE AIR žemadažnis
Pagrindas sujungtas su palange.

Iš gamyklos, šio automobilio palangėje įsitaisė, ne tik žemadažnis, bet ir galiniai garsiakalbiai. Keleivio pusėj jis yra sujungtas su seno žemadažnio korpusu, kuris buvo demontuotas, todėl garsiakalbis buvo įstatytas ant mūsų paruošto montavimo pagrindo.

FREE AIR
Žemadažnis ir galinis garsiakalbis savo vietose.

Stiprintuvo montavimas

Kai su palange buvo baigta, atėjo laikas montuoti stiprintuvą. Maitinimo laidus pasirinkome Soundstream 4GA, kurio storio mūsų tikslui užtenka su kaupu. Laidai nuo akumuliatoriaus į saloną patenka per gamyklinę angą kartu su kitais automobilio maitinimo laidais.

Maitinimo laidai
Maitinimo laidai pravesti per gamyklinę angą.

Stiprintuvą slėpsime bagažinėje už vairuotojo pusės apdailos, šalia kitų automobilio blokų. Jam paruošiame pagrindą iš faneros ir sumontuojame mūsų pasirinktoje vietoje.

Coral stiprintuvas
Stiprintuvo montavimo vieta.

Galutinis rezultatas 

Viskas pajungta ir sureguliuota, galima patikrinti kas išėjo. Po pirmo jungimo paaiškėjo, jog automobilio lubos neatlaiko naujo žemadažnio keliamų vibracijų ir sukelia stiprų barškėjimą, todėl lubų apdailos kraštą (prie galinio stiklo) išklijavome garso ir vibro izoliacija. Pakartotinai įjungus muziką išgirdome sodrų žemą, kurio mažai kas tikisi iš FREE AIR akustinio apiforminimo. Kas svarbiausia – žemadažnis pilnai susilieja su visa garso sistema, jis nevėluoja ir sugeba kokybiškai atkurti labai žemus dažnius, perduodant garso įrašo niuansus.

Abejojome, kad galima būtų pasiekti geresnį rezultatą montuojant garsiakalbį įprastai – į dėžę bagažinėje. Patirtis rodo, kad tokiais atvejais žemi stipriai vėluoja ir aiškiai girdisi, kad jie groja kažkur toli bei atsilieka nuo priešbosių durelėse. Be abejo visa tai – aktualu tik sedano tipo kėbului.

Kas yra svarbu – pati bagažinė liko pilnai funkcionali ir neprarado nei kiek naudingos vietos. Iš salono pusės viskas taip pat atrodo gamykliškai, jokių kompromisų ar išpjautų skylių palangės apdailoj.

Geras garsas pasiektas, o tai reiškia mūsų misija – įvykdyta!

Kontaktai

Parašykite į šią formą Jums rūpimą klausimą ir mes susisieksime su jumis arba susisiekite su mumis jau dabar:

info@modinta.lt

+37067732927

Sodybų g. 6, Vilnius (5 vartai)

[contact-form][contact-field label=”Vardas” type=”name” required=”1″][contact-field label=”Email” type=”email” required=”1″][contact-field label=”Jūsų žinutė” type=”textarea” required=”1″][/contact-form]