MODINTA

Garso sprendimai Jūsų automobiliui

Kaip išsirinkti akustiką automobiliui?

Akustika automobilyje, vis dažniau pradeda domėti žmones. Tą greitai suprato ir automobilių gamintojai, kurie siūlo garsių gamintojų garso sistemas, komplektuojant automobilį. Dažniausiai tokios sistemos neišlaiko jokios kritikos, atsižvelgiant į jų kainą papildomų opcijų sąraše. Šiandien egzistuoja labai daug bendrovių, gaminančių akustiką automobiliams, kai kurie iš jų yra pigūs – kinietiški, o kai kurie labai geri ir turintys tvirtą reputaciją.

Tai, kaipgi išsirinkti tinkamą akustiką?

Jaunos Kinijos kompanijos yra ne visai „šūdinos“, tačiau daugelis pardavėjų vaizduoja jas kaip kietas JAV/(Europos) gamintojas ir parduoda du ar tris kartus brangiau, nei yra reali jų kaina. Svarbiausia nepapulti į tokių firmų ar pardavėjų rankas ir ne pirkti garsiakalbių už 100 EUR, kurių vertė yra 35-40. Pateikiame kai kurių gamintojų sąrašą (ne visi) kurie yra verti būti perkami: Gladen audio, DLS, MTX, JBL, Focal, Hertz, Rockford, Fosgate, Magnat, Boston Acoustic, Alpine, Blaupunkt, Nakamichi, Lightning Audio, Infinity, Morel. Takios kompanijos kaip „Sony“, Kenwood, JVC, Panasonic blogos nėra, tačiau nerekomenduojame pirkti tokių gamintojų akustiką, nes garsas yra vidutinis, o kaina dažnai yra labai didelė, nors jie turi labai vertingų egzempliorių.

Renkantis akustiką automobiliuose, turite laikytis tam tikrų taisyklių:

1. Garsiakalbio pakaba turi būti guminė (ne medžiaginė).

2. Į priekį geriau montuoti komponentinę akustiką (su atskirais aukštadažniais). Norint, jog aukšti dažniai skambėtų minkščiau, sklandžiau ir išsamiau, garsiakalbį reikėtų rinktis su šilkine kupolo medžiaga.

3. Garsiakalbiai turi būti pritvirtinti kiek įmanoma tvirčiau. Tvirtinti reikia prie metalo arba prie medienos (faneros).

4. Jei jums reikia gero garso, o ypač tikslių žemų dažnių, tada priekinius garsiakalbius geriau įmontuoti podiume.

5. Jei yra galimybė įdėti didesnio skersmens akustiką, tai geriau taip ir padaryti.

 

Automobilio sistemos yra padalintos į tris lygius:

  • Paprasčiausia sistema
  • Vidutinio lygio sistema
  • Aukšto lygio sistema

Renkantis akustiką, apsvarstykite kiekvieną iš jų atskirai.

Paprasčiausia sistema

Šiuo atveju siulytumėm: ne brangius garsiakalbius, bet gerų firmų. Galite rinktis akustiką ir ne labai gerai žinomų kompanijų, svarbiausia – nepapulti ant Kiniškos produkcijos.
Į prieki galite įdėti tiek atskirus garsiakalbius, tiek koaksialinę akustiką. Į galą – „koaksialiniai garsiakalbiai“. Kaina: priekis 40 – 60 EUR, galas 30-50 EUR. Brangesnės akustikos montuoti neverta, nes paprasčiausia sistema yra gera ir ne brangi, o jeigu montuoti brangesnius komponentus, reiktų keisti ir kitas sistemos dalis ir suteikti žymiai daugiau dėmesio jų montavimui.

Alpine type r

Paprasčiausios klasės koaksialinis garsiakalbis „Alpine“

Vidutinio lygio sistemos

Šiuo atveju rinktis sistemos komponentus reikia maksimaliai atidžiai. Išvis pradėti rinktis sistemą geriau nuo akustikos.  Į priekį reiktų sumontuoti maksimaliai kokybiškus komponentus (kiek leidžia biudžetas). Jie turėtų būti ne tik geri, bet ir stiprūs, kad atlaikytų stiprintuvo galingumą. Sumontuoti juos geriau į podiumus, o durelėms būtina atlikti garso/vibro izoliaciją.

Į galą montuoti galima ir koaksialinę ir komponentinę akustiką. Jeigu galiniai garsiakalbiai groja tiesiogiai nuo radijo imtuvo, tokiu atveju galite rinktis nelabai galingus garsiakalbius, o jeigu nuo stiprintuvo, tuomet garsiakalbiai turėtų būti tokie, jog atlaikytų didesnę galią.

Abiem atvejais galiniai garsiakalbiai neturėtų traukti garso scenos į galą. Tuomet mes siūlome – akustiką su šilko medžiagos difuzoriumi. Jeigu priekyje buvo sumontuoti šilkiniai aukštadažniai, tokiu atveju į galą jokiu būdu negali būti montuojami aukštadažniai su metaliniu difuzoriumi, nes atkuriamasis garsas nesusiderins su priekine akustika ir priekyje sėdintis žmogus aiškiai girdės iš galo sklindančius švilpesius.

Priekinės akustikos tikslas yra atkurti kuo didesnį dažnių diapazoną, o galinės akustikos tikslas yra papildyti priekyje sumontuotų garsiakalbių garso atkūrimą. Jokiu būdu priekyje sėdintis žmogus neturi girdėti iš galo sklindančio garso, nes taip bus prarandama scena ir tonalus balansas. Žemadažnio tikslas yra žemiausių dažnių atkūrimas.

Focal performance

Vidutinės klasės „Focal“ garsiakalbiai

Aukšto lygio akustika

Šiose sistemose yra 3 komponentų akustika, kuri yra aukšto lygio ir yra brangi. Komponentiniams garsiakalbiams (aukštų dažnių garsiakalbiai, vidutinių ir midbass) turėtų būti pasirenkamos tokios vietos, jog atkuriamo garso scena būtų kuo platesnė ir gilesnė.

Galiniai garsiakalbiai paprastai nemontuojami visai, tačiau dažnai į priekį montuojama ne viena, o dvi poros garsiakalbių. Dažniausiai naudojamas pokanalinis pastiprinimas, t.y. aukštadažniai pajungiami prie vienos poros kanalų stiprintuve, viduriukai prie kitos, o  žemadažniai prie trečios. Šių sistemų akustika yra gana sudėtinga, todėl pasirinkimas turėtų būti patikėtas specialistams.

Rocfrod Fosgate Power t5 spk

High-End klasės sistema – „Rocfrod Fosgate“

Apibendrinimas

Renkantis akustiką, reikia atsižvelgti į savo mėgiamą muziką. Kai kuriems reikia natūralaus, tikro, turtingo garso su giliu ir teisingu bosu, o kitiems svarbiausia, kad būtų kuo daugiau garso, ryškaus viršaus , o nuo boso „spaustų“ galvą.
Pirmaaąm patartumėme europietiškus komponentus su šilkinės medžiagos aukštadažniais (DLS, MAGNAT, Morel, Focal, Hertz „), antram amerikiečių (Boston Acoustic, Lightning Audio, Rockford Fosgate, JBL).
Kuris garsas yra geresnis – spręsti Jums. Tiesiog nepamirškite apie akustinės sistemos galvos suderinamumo problemas. Kai kurie automobilio radijo imtuvai puikiai skamba su kai kuriais garsiakalbiais, bet visiškai nedera su kitais. Taip pat galite daugiau paskaityti šiame įraše.

Kontaktai

Parašykite į šią formą Jums rūpimą klausimą ir mes susisieksime su jumis arba susisiekite su mumis jau dabar:

info@modinta.lt

+37067732927

Sodybų g. 6, Vilnius (5 vartai)

 

Pirmyn Įrašas

Ankstesnis Įrašas

© 2021 MODINTA

Temą sukūrė Anders Norén